December 2022 Results
July 2022 Results
May 2022 Results
March 2022 Results
March 2022 Day 2 Prelims
March 2022 Day 1 Prelims
August 7-8th 2021 Combined TOP 24 (16 Make Semis)
Paul Miller
Dylan Lu
David Hoyos
Mark Vax
Adam Greene
Jacob Kozlenko (WINNER)
Max Misura
Greg Berkman
Alex Barg
Mark Graulich (FINALIST)
Dayna Kravitz (FINALIST)
Steven Gurney-Goldman
Andrew Celsus (FINALIST)
Neil Farley
Kathrin Lozah
Martin Hyman
DJ Jeffries
Samantha Adler
Ben Atlas
Tim O'Brien
Justin Grant
David Hoyos
Ben Ramos
Steve Molinari
August 8th 2021 Preliminary
Dylan Lu
David Hoyos
Mark Vax
Adam Greene
Jacob Kozlenko
Max Misura
Dayna Kravitz
Andrew Celsus
DJ Jeffries
Ben Atlas
Tim O'Brien
Justin Grant
Ben Ramos
Steve Molinari
Austin Kotler
Benjamin Fearon
Quincy Delp
Jack Wasserman
Jack O'Brien
Steven Gurney-Goldman
Mark Graulich
Steve Abkin
John Min
Daniel Kerpen
Stephen Cook
Weston Pagano
Christopher Laughlin
Eunice Melendez
Josafat Melendez
Chris Marra
Kiriat Melendez
Joseph Marra
Jenny Xing
August 7th 2021 Preliminary
Paul Miller
Dylan Lu
Jacob Kozlenko
Greg Berkman
Alex Barg
Mark Graulich
Steven Gurney-Goldman
Max Misura
Neil Farley
Kathrin Lozah
Martin Hyman
Samantha Adler
David Hoyos
Douglas McPherson
Katherine Baach
Dayna Kravitz
Erik-Logan Hughes
Karla Dimautulac
Justin Grant
Ronnie Herman
Steven Franke
Noah Nisenkier
Saaketh Krosuri
Benjamin Ramos
Andrew Portnoy
Molly Brown
Giedrius Padriezas
Mark Vax
DJ Jeffries
Martin Goldberg
February 16th, 2020, Preliminary
Ben Atlas
Ronald Herman
Mark Graulich
Paul Miller
Chad Kagan
Xiao Zheng (WINNER)
Audrey Curry
Sam Liu
Emily Schrerker
Paul Clemente
La Serpiente
Michael Clemente
Ritvik Purohit
Ben Feder
John Faitakes
Taylor Baldry
Danny Haroldsen
Daniel Kerpen
Dominick DiLeo
Brian Chappatta
Michael Hamilton
DJ Jeffries
Tina Hoang
Grant Cohen
Mark Vax
Martin Schaeffer
Jared Holst
Lindsay Martinez
Chris Stanley
Allison Candage
Giedrius Padriezas
Ankit Singh
Samuel Keener
Anne Hamilton
Erika Bushey
Nicholas Wolferman
Justin Dodd
Adam Braunstein
Brian Reitz
Alastair Blunden
Carlos del Rosario
Timothy O’Brien
Collin Milone
Alex Valdes
Eric O’Flaherty
Martin Goldberg
Syna Kravitz
Hadi Khalie
Louis Melendez
Thomas Ashe
Steven Abkin
Michael Szczech
Devin McCullen
Abdul Qadir Barbhaya
Nicole Collins
Jeff Adams
Zach Russell
Quincy Delp
Steven Molinari
Matthew DiGregorio
February 15th, 2020, Preliminary
Eddy Lubowicki
Henry Duong
Manuel Ortiz
Steven Goldman
Kathryn O’Neill
Kristen Bickard
Ronald Herman
Greg Ricigliano
Shemary Jones
Pat Bickard
Austin Kotler
Giedrius Padriezas
Sanjeev Rai
Steve Bickard
Elmer Kang
Mark Vax
Danny Haroldsen
Steven Molinari
Scott Krause
Rami Elsawah
Khephren Spigner
Anthony Marletta
Steven Abkin
Joshua Terry
Jason Leehow
Krakatoa
Scott Bickard
Sam Pollack
Ashley Giddens
Rene Hernandez
Elana Steinberg
Yair Lenchner
David Hamermesh
Wylie Cheung
Nicholas Wolferman
Allison Candage
Murtaza Ali
Noah Nisenkier
Jason Glogau
Paul Miller
John TArbet
Izzy Hodnett
Kristin D’Urso
Jacob Kozlenko
Martin Schaeffer
Tyler Gonerka
Kristopher Woung-Fallon
Aisha Khansia
Samantha Adler
Jorge Gutierrez
Eric O’Flaherty
James Hodnett
Douglas McPherson
Francesca Petruzzella
Jenna Kass
October 13th, 2019 Preliminary
Jacob Kozlenko
Kevin Kirk
Daniel Haroldsen
Alastair Blunden
Andrew Scott
Mark Graulich
Giedrius Padriezas
Jarred Graber
Alexander Berman
Paul Miller (WINNER)
Charles Min
DJ Jeffries
DJ Jeffries
Aaron Visser
Scott Bickard
Justin Grant
Paul Muggeo
David Rosen
Kristen Bickard
Martin Goldberg
Jeff Adams
Michael Clemente
Steve Bickard
Ryan Yu
Vinay Ramesh
Samuel Keener
Andrew Berman
Kathryn O’Neill
Paul Clemente
Gregory Herman
Ronald Herman
Raj Patel
Daniel Kerpen
John Min
Pat Bickard
Camila Ferrer
Jane Wong
Taylor Baldry
Tal Visser
Nicholas Wolferman
Jon Sagalow
Benjamin Ramos
Dominick DiLeo
Noah Miller
Allison Candage
Louis Melendez
Justin Sagalow
Bikram Sodhi
Mark Vax
Wylie Cheung
Alisha Matreja
October 12th, 2019 Preliminary
Ronald Herman
Andrew Scott
Thomas Kirk
Mark Graulich
Jacob Kozlenko
Steven Abkin
Damen Davis
Daniel Haroldsen
Josh Volpe
Justin Grant
Saaketh Krosuri
Bhargav Rajamannar
Gregory Herman
Bo Peng
Scott Krause
DJ Jeffries
Jared Graber
Mark Vax
Gabe Ross
John Buga
Jordan Stein
Justin Sagalow
Farrell Stein
Ritvik Purohit
Benjamin Ramos
Naveen Nallappa
Jon Sagalow
Ethan Crasto
Thomas Ashe
Allison Candage
Francesca Petruzzella
Giedrius Padriezas
Kris Woung-Fallon
Kyle Nudelman
Rahul Nallappa
Manuél Ortiz
Alejandra Henao
Elana Steinberg
Elyssa Pollack
Nathania Moaddel
August 4th, 2019 Preliminary
Taylor Baldry
David Rosen
Kathryn O’Neill
Andrew Scott
Nash Hale
Sebastian Kauderer
Louis Melendez
Thomas Ashe
Steve Bickard
Jameson Pitrelli
Daniel Kerpen
Paul Clemente
Saaketh Krisuri
Paul Miller
Elaine Renner
Michael Clemente
Pat Bickard
Adrienne Ronai-Hale
Brian Lillen
Ben Ramos
Gregory Herman
Dominick DiLeo
Rafael Albornoz
Allison Candage
Michael Toth
Ben Smith
Bhargav Rajamannar
Khrephren Spigner
Ronald Herman
Paul Muggeo
Samantha Fleschner
Emily D’Angelo
Garrett Ebel
Sam Keener
Scott Bickard
Alex Guzman
Adrian Majilis
Michael Porter
Kelly Yu
Jacob Kozlenko
Tyler Barnes
Steve Molinari
Justin Grant
Camilla Ferrer
Kristen Bickard
Timothy Love
Michael Bean
Heaven’s Phoenix
Alteronce Gumby
Kevin Bickard
Amrit Hingorani
Mark Vax
Rahul Nallappa
Simon Bird
Naveen Nallappa
Benjamin Lioue
Thomas Theroux
DJ Jeffries
Omar Tun
Alastair Blunden
Martin Goldberg
August 3rd, 2019 Preliminary
Bo Peng (WINNER)
Ronnie Herman
Carter Brown
Molly Brown
Giedrius Padrezas
Alice Zhao
Steven Franke
Jacob Kozlenko
Rahul Nallappa
Bhargav Rajamannar
Brent Livingston
Steve Caputo
Alexander Barg
Lucas Fersan
Naveen Nallappa
Alastair Blunden
Steven Molinari
Ben Ramos
David Rauch-Bautista
Jack Yeatman
Bikram Sodhi
Justin Grant
Alex Guzman
Samantha Adler
Noah Miller
The Brown Death
DJ Jeffries
Stephen Cook
Lex Brown
Michael Porter
Martin Goldberg
Don Donofrio
Peter Boyland
The White Death
Mark Vax
Allison Candage
Jason Dobkin
Gregory Herman
John Phan
Samantha Fleschner
Joubert Derival
Kevin Glynn
Jim Mencel
Lily Wittle
Dan Sabatini
February 23rd, 2019 Preliminary
Bo Peng
Giedrius Padriezas
Ronald Herman
Jared Graber
Brian Reitz
Andrew Scott
Umar Syed
Scott Bickard
Gregory Herman
Russell VanNortwick
David Greenfield
Allison Candage
Lex Brown
Benjamin Ramos
Steve Bickard
My Lea C Q
Martin Goldberg
William Dettmer
Jacob Altholz
Taylor Anderson
Keiran Brennan
DJ Jeffries
Adrian Majilis
Danny Haroldsen
Kathryn O’Neill
Scott Kraus
Tom Ashe
Alexander Dettmer
Shalom Rosen
Jonathan Tafel
Andrew Valente
Jay Shah
Sunaina Mahra
Avnish Mehra
Sebastian Kauderer
Peter Brand
Alex Guzman
October 7th, 2018, Preliminary
Gregory Herman (WINNER)
Martin Goldberg
Brock Gibian
Rafael Albornoz
Ronald Herman
Daniel Kerpen
Rommel Reyes
Jameson Pitrelli
Avnish Mehra
Katharine Caputo
Peter Brand
Michael Clemente
Sam Keener
Steven Molinari
Kyle Walsh
Michael Drake
Paul Muggeo
Ingrid Koitla
Allison Jones
Nicholas Wolferman
Jacob Atholz
Joseph Marra
Daniel Uyar
Sunaina Mehra
Paul Clemente
Joshua Cahen
Arnie Albornoz
Benjamin Ramos
October 6th, 2018, Preliminary
Alexander Miltenyi
Gregory Herman
Steven Goldman
Jarred Graber
Ronald Herman
Allison Candage
Nadav Hoffman
Steve Bickard
Pat Bickard
Kevin Yan
Steven Molinari
Cansu Acik
Martin Goldberg
David Rauch-Bautista
Ryan Meese
Stephen Freyman
Matthew Sena
Ingrid Koitla
Sebastian Garcia
Kelly Yu
Thomas Ashe
Giedrius Padriezas
Allison Hovda
Rebecca Ulrich
Kristen Bickard
Jacob Altholz
Federico Garcia
Scott Bickard
Kevin Bickard
Joshua Hong
August 5th, 2018, Preliminary
Daniel Kerpen
Gregory Herman
Evan Greenberg (WINNER)
Martin Goldberg
Ronald Herman
Garrett Ebel
Jameson Pitrelli
Ilan Rakhsha-Shenar
Matthew Coyle
Jacob Altholz
Scott Bickard
Jordan Matlovsky
Kelly Yu
Sebastian Castano
Samantha Fleschner
Daniel Verdejo
Mike Fox
Louis Incatasciato
Luis Delfin
Paul Miller
Catherine Maugle
Joe Westcott
Benjamin Lioue
Steve Bickard
Alexander Bohn
Sean Franks
Timothy Menz
Liam Murphy
Nour Salem
Joshua Bazile
Wylie Cheung
Michael Clemente
August 4th, 2018, Preliminary
Thomas Jordan
Steven Abkin
David Meikson
Ronald Herman
Erik Donham
Steven Gurney-Goldman
Sebastian Garcia
Wesley Levenstein
Michael Curland
Rebecca Gadzuk
Markos Georges
Elizabeth Lakes
Jacob Altholtz
Lucas Fersan
Jaqueline McGlynn
Ritvik Purohit
Martin Goldberg
Antonio Valentin
Jordan Matlovsky
Jonathan Khalili
Aaron Slavutin
Benjamin Draper
Nicholas Wolferman
Kelly Yu
Ingrid Koitla
Sam Ende
Josafat Melendez
Kelly McGlynn
Sam Adler
Scott Krause
Andrew Sobin
Samantha Fleschner
Gregory Herman
Vishaan Nursey
Wai Chau
Federico Garcia
Ilan Raksha-Shenar
David Rauch-Bautista
Jack Yeatman
April 8th, 2018, Preliminary
Brent Waddington
John Barlas
Gregory Herman
Grace Phillips
Avi Ennis
Steven Abkin
Simar Chandha
Alan Ennis
Ronald Herman
Mohammed Izmikna
Patrick Merdian (WINNER- as alternate)
Martin Goldberg
Samuel Keener
Gregory Rivera
Johnny Le
Alvin Chan
Kelly Yu
Sam Ende
Benjamin Ramos
Erik Donham
Tighe Pierce
Daniel Krieger
Amrit Hingorani
Kevin Pierce
April 7th, 2018, Preliminary
Anthony Marletta
Pat Bickard
Gregory Ricigliano
Ronald Herman
Allison Jones
Kristen Bickard
Patrick Salazar
Stephen Nakamura
Steven Abkin
Chris Camesas
William Dettmer
Tyler Barnes
Kevin Bickard
Abhishek Parekh
Matthew Alberti
Kherphren Spigner
Jeffrey Gregory
Scott Bickard
Si Ja Pan
Andrew Schecter
Steve Zheng
Theodore Santo
Tamika Charles-Sims
Christian Mannino
Gregory Herman
Luke Liu
Philipp Gaissert
Louis Incatasciato
Alfred Heekin
Shari Brown
Katherine O'Neill
Steve Bickard
Brian Dvoretz
Federico Garcia
Nicholas Wolferman
Xiao Wei
Michael Supron
April 1st, 2018, Preliminary
Tom Jordan
Christopher Plummer
Daniel Kerpen
Evan Greenberg
Jodi Smith
Jordan Matlovsky (WINNER)
Farrell Stein
Matthew Schwartz
John Faitakes
Sam Ende
Justin Dodd
Peter Yeager
Namit Satara
Paul Miller
Jameson Pitrelli
Benjamin Lioue
Tamika Charles-Sims
Abraham Insler
Nick Travers
Joseph Marra
John Pries
Louis Melendez
Amy Huang
Ava Wood
Wislene Charles-Sims
Aisha Khansia
March 31st, 2018, Preliminary
Benjamin Ramos
Ariel Benjamin
Brian Hertler
Alice Zhao
Alexander Bellia
Ritvik Purohit
Nick Lucci
Elizabeth Lakes
Timothy Love
Jamie Fehrnstrom
Kyle Walsh
Christopher DeCicco
Paul Andrejko
Tre Chapman
Marty Broser
Jacob Reamer
Drew Gotesman
Samie Stefanik
Steven Abkin
Brett Lenhoff
Bill Palinski
Christopher Valori
William Johnson
David Russell
Douglas Das
Aisha Khansia
Amanda Muller
Thomas F McGrath Esq